Gjithcka ndodh ne heshtje

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh BFN0008

New product

Përshkrim i shkurtër

Nuk e di ç'do të ndodhë nesër, unë ia dorëzoj veten ekzistencës! Nuk e ngarkoj veten me asgjë. Më mjafton dita e sotme. Kur të vijë dita tjetër, ajo do të sjellë problemet e sfidat e veta, atëherë do të filloj të mendoj.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928203892

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjithmonë kam jetuar kështu: pa vendime paraprake, pa u mbërthyer pas së ardhmes, pa i premtuar askujt (duke përfshirë dhe veten) të bëj diçka në çastin e ardhshëm. Dhe një ecuri e tillë më ka lejuar të marrë dhuratën më të shtrenjtë në jetë. Fillova të harmonizohem me ekzistencën. Mua më gëzon mosnjohja e drejtimit të lëvizjes sime. Unë kurrë s'mendoj as për ditët e shkuara, as për ato të ardhshmet. Mua më mbetet vetëm një çast i shkurtër — e tashmja. Asgjë tjetër s'më shqetëson e s'më ngarkon — jam i pastër dhe i lirë.

Data sheet

pages135
ISBN9789928203892
Shtëpia botueseFan Noli
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiXhemile Zykaj
I ri1