Loja strategjike Skenderbeu

Grup autorësh SLS0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Loja strategjike Skënderbeu është lojë historiko-strategjike për moshat 10 vjeç e lart dhe mund të luhet nga 2 ose katër lojtarë

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 999 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në nëntor të vitit 1443, Gjergj Kastrioti Skënderbeu në krye të 300 luftëtarëve, e lë ushtrinë otomane në mëshire të fatit gjatë betejës së Nishit. Ky është fillimi i një epopeje çerek shekullore ku principata e Arbërit i bëhet mburojë kontinentit të vjetër.

Bëhuni pjesë e kësaj loje historiko-strategjike, të epokës së artë, madhështia e së cilës jehoi ndër shekuj. Epokës së Skënderbeut!

Fokusi i kësaj loje strategjike është pikërisht kjo periudhe e historisë, e mbushur me përpjekjet e perandorive, mbretërive dhe principatave të asaj kohe për të mbijetuar dhe përparuar politikisht.

Komando ekonominë dhe forcat ushtarake të një vendi. Shpalos vlerat e tua si një strateg i shkëlqyer duke planifikuar lëvizjet dhe konfliktet në territore të ndryshme. Zotëro me diplomaci ose me forcë kështjella, që do të sigurojnë fitoren kundër rivalëve. Ndrysho kursin e historisë në një kohë të shkurtër!

Për të parë sesi luhet loja, shih videon: <>

Data sheet

Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip