Poliana

Eleanor H. Porter BOM0097

New product

Përshkrim i shkurtër

Në një qytet të vogël në Perëndim, 11-vjeçarja Poliana humb të ëmën dhe më pas edhe të atin si pasojë e sëmundjeve.

More details

191 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9992752769
Viti i botimit2006

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky libër përshkruan sesi jetimja shkon të jetojë me tezen që banon në anën tjetër të vendit. Për fat të keq, tezja e saj nuk do, por e pranon vajzën në shtëpi vetëm sepse është e detyruar. Natyra e qeshur dhe miqësore e Polianës, gjithsesi, do të transformojë gjithë fshatin.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages216
ISBN9992752769
Shtëpia botueseOMSKA-1
Viti i botimit2006