Cmim i reduktuar! Poliana Shiko më të madhe

Poliana

Eleanor H. Porter BOM0097

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në një qytet të vogël në Perëndim, 11-vjeçarja Poliana humb të ëmën dhe më pas edhe të atin si pasojë e sëmundjeve.

Më shumë detaje

77 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9992752769

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër përshkruan sesi jetimja shkon të jetojë me tezen që banon në anën tjetër të vendit. Për fat të keq, tezja e saj nuk do, por e pranon vajzën në shtëpi vetëm sepse është e detyruar. Natyra e qeshur dhe miqësore e Polianës, gjithsesi, do të transformojë gjithë fshatin.

Të dhëna

Faqe216
ISBN9992752769
Titulli origjinalOMSCA-1
Viti i Botimit2006