Reduced price! Morfologjia e perralles View larger

Morfologjia e perralles

Vladimir Propp BPS0026

New product

Përshkrim i shkurtër

Për mundësinë e termit morfologjia e përrallës nuk ka menduar kush. Ndërkaq në sferën e përrrallës folklorike popullore shqyrtimi i formave dhe përpunimi i ligjësive të ndërtimit është i mundur me po atë përpikmëri, sa ç'është e mundur morfologjia e formacioneve organike.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789995682163

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Fjala morfologji do të thotë shkencë mbi format. Në botanikë, me morfologji nënkuptohet studimi mbi pjesët përbërëse të bimëve, marrëdhëniet midis njëra - tjetrës dhe tërësisë, me fjalë të tjera, studimi i strukturës së bimëve. Nëse këtë gjë nuk mund ta dëshmojmë për përrallën në tërësi, në gjithë vëllimin e saj, atëherë një gjë të tillë mund ta dëshmojmë për të ashtuquajturat përralla magjike, për përrallat "në kuptimin e vërtetë të fjalës". Vetëm atyre pra u kushtohet ky punim.

Data sheet

pages205
ISBN9789995682163
Published year2010
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgron Tufa