Romanet e krimit te vitit 2021

Grup autorësh A-000501

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi zgjedhur dy romane te vleresuara ne te gjithe boten per menyren brilante te sendertimit te botes se krimit, fuqise se depertimit psikologjik ne boten njerezore dhe per befasine dhe tensionin e jashtezakonshem te shkaktojne tek lexuesit. Eduardo Mendoza dhe Ruth Ware jane dy romanciere brilante te cilet ne i kemi bere ne nje pako librash per leximet e kesaj vere

More details

1003 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Efekos

1 620 Lekë

-10%

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“Misteri i kriptit te magjepsur” nga Eduardo Mendoza

Një histori emocionuese krimi dhe misteri, por njëkohësisht edhe një farsë tallëse dhe një satirë morale e shoqërore.

Zhdukjet e mistershme të vajzave në kolegjin e motrave lazariste të San Gervasio-s janë pikënisja e aventurës detektiveske që ka si protagonist pacientin e një çmendine i cili, i detyruar të bëhet detektiv, përfshihet në gjithfarë incidentesh prej të cilave ia del mbanë, duke e përmbushur misionin dhe duke zbuluar një farsë të ndërlikuar pasanikësh.

Shkrimi i Mendoza-s, i butë dhe i lëmuar, është një shembull i shkëlqyer i kërkimit letrar personal, i qëruar prej çdo mimetizmi i cili, pa i cenuar në një shikim të parë, thellohet te përmbysja e mënyrave tradicionale të tregimit dhe kësisoj arrin të hulumtojë si një detektiv i zoti. Një farsë tallëse dhe një satirë morale e shoqërore që i ka rrënjët më të thella te romani pikaresk dhe te modeli i Servantesit.

 

“Ne pyllin e erret” nga Ruth Ware

Nje thriller krimi nga autorja e famshme e romaneve mister Ruth Ware. Stil dhe teknike per tu admiruar ne ndertimin e historive te misterit ne nderthurje me shume stile te krimit kompleks. Lexoni historine e nje vrasje te paparamenduar ne periudhen e beqarise te personazhit tone Kler Kevendish.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë