Set me libra te nobelisteve te shquar

Grup autorësh A-005527

New product

Përshkrim i shkurtër

Lista e botimeve në shqip të nobelistëve gjatë këtij viti u shtua edhe me dy libra të tjerë: “Libri i zi” i autorit turk Orhan Pamuk dhe “Zoti e ndihmoftë fëmijën” nga Toni Morrison. Duke qenë të certifikuar në vlerat e tyre, ne i rekomandojmë tek ju si pjesë e serisë të nobelistëve që vijnë të shqipëruar.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 430 Lekë

-10%

2 700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

1. “Libri i zi” nga Orhan Pamuk

Nobelisti Orhan Pamuk vjen me një tjetër roman të suksesshëm para lexuesve shqiptarë. "Libri i zi" është një sagë mahnitëse, një rrëfim plot mistere që të lë pa frymë dhe që me densitetin e ndodhive dhe peshën e së shkuarës që bart, të çon në zemër të një historie mbresuese.

2. “Zoti e ndihmoftë fëmijën” nga Toni Morrison

Një roman tejet i zjarrtë dhe provokues, “Zoti e ndihmoftë fëmijën!”, libri i parë i Toni Morrisonit, me ngjarje të vendosura në kohët tona, edhe pse ka në thelbin e tij ndërthurjen e disa jetëve të ndryshme, përcjell një dhe vetëm një mesazh: mënyra e rritjes dhe vuajtjet në fëmijëri, janë vendimtare në formimin ose deformimin e personalitetit të një të rrituri.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1