Set me nobelistet e viteve 2018-19

Grup autorësh A-005523

New product

Përshkrim i shkurtër

Viti 2019 njoftoi dy nobelistë njëherësh: Olga Tokarczuk dhe Peter Hande. Dy prej veprave të tyre i kemi përzgjedhur në një set, sidomos për të pasionuarit për koleksionet e veprave të listës së Nobelit.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 360 Lekë

-15%

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

1.“Kaloje plugun mbi kockat e të vdekurve” nga Olga Tokarczuk

Ky roman mbetet një ndër veprat më të njohura të Olga Tokarczuk, një ndër shkrimtaret më të rëndësishme të panoramës së sotme letrare botërore: fituese e Çmimit Nobel për Letërsinë dhe Çmimit International Man Booker Prize, 2018.

2. “Një brengë përtej ëndërrave” nga Peter Handke A-005063

Pas shumë kohësh, rivjen për lexuesit shqiptar romanin i nobelistit të vitit 2019 Peter Handke “Nje brenge pertej endrrave”, një autor i shumëdebatuar në Shqipëri për qendrimet e tij rreth çështjes së Kosovës. Ky roman i merr ngjarjet nga Holokausti nazist dhe mbetet ndër librat më të mirë të këtij autori

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1