Reduced price! Më quajnë... Kristofor Kolombi View larger

Me quajne... Kristofor Kolombi

Grup autorësh BAO0160

New product

Përshkrim i shkurtër

Pas zbulimit tim nisi epoka e perandorive të mëdha oqeanike. Falë tregtisë me Botën e Re, disa vende evropiane, si Spanja dhe Anglia, përjetuan një rritje të madhe ekonomike dhe u kthyen në fuqi botërore. Që atëherë, ajo që ndodh në një pjesë të botës, ndikon tek të gjitha vendet e tjera të saj. Pa udhëtimet e mia, bota në të cilën jetoni, nuk do të ishte siç e shihni!

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789292354442

506 Lekë

-8%

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

Data sheet

pages64
ISBN9789292354442
Shtëpia botueseAlbas
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiViola Dona