Reduced price! Më quajnë … Tefta Tashko Koço View larger

Me quajne … Tefta Tashko Koco

Luan Rama & Sulid Kasemi BAO0450

New product

Përshkrim i shkurtër

Tefta Tashko Koço (1910 - 1937), kjo bijë e një familjeje atdhetare, ishte ndër të parat soprano shqiptare, që solli muzikën operistike në vendin tonë.

More details

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928029775

506 Lekë

-8%

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Bashkë me një grup artistësh ajo hodhi themelet e muzikës profesioniste shqiptare dhe njëkohësisht u bë një nga interpretueset më të shquara të këngës sonë popullore. Koleksioni i disqeve me këngët e saj është një dëshmi e bukur dashurie e përkushtimi ndaj artit dhe popullit të saj.

Data sheet

pages64
ISBN9789928029775
Shtëpia botueseAlbas
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri