Ne tani lexojme vete View larger

Ne tani lexojme vete

Adelina Mamaqi A-005661

New product

Përshkrim i shkurtër

Jeni në klasë të parë! Sapo keni mbaruar abetaren! Antologji e dedikuar për fëmijët që sapo kanë mësuar të lexojnë! Tashmë mund të lexoni vetë librin Tuaj! Praktikoni leximin dhe argëtohuni me historitë e bukura! 26 tregime, përralla dhe poezi!

More details

71 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084415

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Adelina R. Mamaqi ka lindur në Tiranë, ku ka kryer edhe studimet e larta për letërsi. Ka filluar të botojë qysh në moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare dhe vijon edhe sot. Ajo është shkrimtarja më e dashur e fëmijëve. Në krijimtarinë e saj ka 60 libra me vjersha, përralla dhe tregime. Nderuar dy herë me urdhrin Naim Frashëri dhe është përfshirë në antologjinë e shkrimtarëve shqiptarë si dhe në antologjinë botërore për poezinë për fëmijë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages84
ISBN9789928084415
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1