Atlas themelor i gjeografise fizike

Grup autorësh BAO0513

New product

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108374

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky atlas bashkon tekstin, fotografitë me ngjyra dhe ilustrimet e gjalla për të përshkruar pjesët e Tokës dhe të ujit. Në të sqarohet lëvizja e pllakave tektonike, formimi i Tokës, i shkëmbinjve dhe kristaleve, aktiviteti vullkanik dhe klimatologjia. Pjesa që sqaron parashikimin modern të motit, tregon format e jetës në oqeane dhe përmbledh veçoritë natyrore të Tokës, siç janë: malet, lumenjtë, akullnajat, shkretëtirat dhe reshjet.Pjesa e fundit përshkruan ndikimin e njeriut në planetin tonë dhe pasqyron një histori të shkurtër të përpilimit të hartave. Shumë fotografi me ngjyra dhe ilustrime të tjera, të kombinuara me një përshkrim të përmbledhur, e bëjnë këtë shtojcë referuese mjaft të nevojshme për shkollat.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789989108374
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiQamil Tairi