Rrenoja te bukura View larger

Rrenoja te bukura

Jess Walter A-000842

New product

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306503

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pas këtij ansambli të paharrueshëm personazhesh e ngjarjesh, shtrirë përmes dy kontinentesh e pesë dekadash, pulsojnë konflikte individuale etike dhe emocionale si edhe meditime brilante mbi fatin dhe kohën, Jess Ëalter i ka bërë vend vetes në rangun e parë të shkrimtarëve bashkëkohorë amerikanë. Një shkrimtar komik origjinal, një postmodernist cerebral dhe ngjizës i paarritshëm fabulash e ngjarjesh nga më të paparashikueshmet.

New York Times

Ashtu si deti Mesdhe, në ujërat e të cilit përkunden e tallaziten ëndrrat e fatet e këtij romani, Rrënoja të bukura është sa ndjellës dhe i ngrohtë, aq edhe befasues dhe fundosës. E pamundur të mos emocionohesh nga ky roman ku spikat shpirti klasik dhe stili postmodernist i shkrimtarit Jess Walter.

Albana S. Dwonch, Universiteti i Uashingronit

Jess Walter është gjeniu i letërsisë moderne amerikane.

Philadelphia Inquirer

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages466
ISBN9789994306503
RedaktoriArlinda Hovi Dudaj, Klodiana Metani
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Sala Dwonch
RomanSagë&Histori
I ri1