Reduced price! Shpirtra vetmitare View larger

Shpirtra vetmitare

Kent Haruf A-007976

New product

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306664

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

REVIEWS

“Ajo çka e bën subjektin e Haruf-it të dallojë nga të tjerët është beteja e dinjitetit njerëzor dhe delikatesës kundër shpirtvogëlsisë dhe vulgaritetit. Ai kishte dhuntinë e rrallë që ta kthente këtë dinjitet në një subjekt prekës.

Ky roman mbështetet në idenë kryeneçe se, në të vërtetë, gjërat e thjeshta janë të thella dhe, përmes këtyre faqeve, lexuesit do të gjejnë shumë thellësi për të cilën, në fund, do të jenë mirënjohës.” 

- The New York Book Review

“I drejtpërdrejtë, shpeshherë i ashpër, me një humor të hollë që mbart të vërteta kokëforta. Ky roman mbyll karrierën e një shkrimtari elegant, të paepur dhe që kulmin e arriti në fund të saj.”

- The Seattle Times

”Kjo historia e Haruf-it i jep dritë dinjitetit të thjeshtë njerëzor, atij pa zhurmë, të përnjëmendtë, por, nga ana tjetër, ai e di shumë mirë se edhe jetët njerëzore më të qeta në dukje janë më të trazuara e të ngatërruara kur i prek nga afër… Ky roman është një lamtumirë e thënë me fjalët e njerëzve të zakonshëm.”

- The Post and Courier, Çarleston (Karolinë e Jugut)

“Arsenalit të tij i shtohet edhe një vepër tjetër e mrekullueshme. Një roman i vogël, por i rrjedhshëm; herë dëshpërues e herë i ëmbël, por që të ngjall shpresa për jetën.”

- The Free- Lance Star

 

Data sheet

pages188
ISBN9789994306664
RedaktoriSejdin Cekani
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSuela Kerxhaliu
RomanPsikologjik
I ri1