Libri i pluhurit View larger

Libri i pluhurit

Philip Pullman A-008500

New product

Përshkrim i shkurtër

Malkolm Polstedi është njëmbëdhjetë vjeç, djalë kureshtar dhe i zellshëm. Ditën shkon në shkollë, ndërsa në mbrëmje ndihmon prindërit në hanin buzë lumit, si dhe bën ndonjë punë për llogari të murgeshave të manastirit aty pranë. Jeta e tij rrjedh e qetë, miqtë i ka të shumtë, argëtohet me Astën, daimonin e tij, sidomos kur lundrojnë me kanoen La Belle Sauvage. Kështu ndodh deri në ditën kur në han mbërrijnë tre tipa të mistershëm dhe deri kur murgeshave u besohet një vogëlushe vetëm disamuajshe, të cilën Malkolmi duhet ta mbrojë nga një rrezik i madh dhe me të cilën e ndien veten thellësisht të lidhur. Ajo është Lira. Bashkë me të, Malkolmi do të përballet me një sfidë vdekjeprurëse dhe me një udhëtim qe do ta ndryshojë përgjithmonë...

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306596

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages505
ISBN9789994306596
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElona Mistrovica
I ri1