Reduced price! Ylli i djallit View larger

Ylli i djallit

Jo Nesbo A-004849

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman trallisës që i mban lexuesit të mbërthyer pas librit deri në faqen e fundit. Nuk ke nga ia mban.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Viti i botimit2020

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Osloja është e shtrënguar në darën e një prej verave më përvëluese që mbahet mend në histori.

Në një apartament të qendrës një grua e re dergjet e vdekur, në një pellg gjaku.

Një gisht i është prerë nga dora e majtë dhe brenda qepallave i është fshehur një diamant i vockël pesëcepësh, ylli i djallit.

Po atë çast, në një tjetër pikë të qytetit, Herri Holi dergjet në apartamentin e tij krejt i dehur.

Gjithsesi, është pikërisht shefi i policisë, Bjarne Mølleri, që e detyron të dalë nga izolimi ku e ka futur veten.

Nuk ka shumë personel në dispozicion, por, mbi të gjitha, dëshiron t’i japë Holit një mundësi të fundit.

VLERESIME

“Tani për tani, autori norvegjez i krimit. Madje, tani për tani, autori i krimit, dhe pikë.”

- THE NEW YORK TIMES BOOKS REVIEW

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages326
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller
I ri1