Diplomacia gjermane per ceshtjen shqiptare View larger

Diplomacia gjermane per ceshtjen shqiptare

Ismije Beshiri A-005182

New product

Përshkrim i shkurtër

“Kjo monografi e Ismije Beshirit është një kontribut i rëndësishëm për historiografinë shqiptare, sepse hedh dritë të re mbi qëndrimin e Gjermanisë ndaj çështjes shqiptare në vitet dramatike të revolucionit nacional shqiptar deri në shpalljen e pavarësisë dhe Konferencën e Ambasadorëve në Londër.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306091
Viti i botimit2020

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

REVIEW

Kjo vepër është rezultat i punës kërkimore-shkencore disavjeçare të autores në arkivat gjermane dhe austriake, çka sjell per here te pare para publikut shqiptar dokumente ku dëshmohet interesimi dhe angazhimi specifik i shtetit gjerman për zgjidhjen e drejtë të çështjes shqiptare, ndërkohë që fqinjët ballkanikë po planifikonin copëtimin e plotë të Shqipërisë.”

- Prof. dr. Gazmend Rizaj Universiteti i Prishtinës, Fakulteti Filozofik

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages216
ISBN9789994306091
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoryEuropa
I ri1