Te bejme tregti ( nje liber per tramben ) View larger

Te bejme tregti ( nje liber per tramben )

Nancy Loewen A-000479

New product

Përshkrim i shkurtër

Të bëjmë tregti është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080158

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një ditë, mësuesi z. Uellis u tregon nxënësve të tij të klasës së tretë, se qindra vjet më parë njerëzit nuk përdornin të njëjtin sistem parash që përdoret sot. Në vend të tij, njerëzit bënin pazar për të shkëmbyer mallra, në mënyrë që të kishin atë që donin.

Klasa angazhohet në një lojë “shkëmbimesh” për të kuptuar më mirë se si funksionon. Grupet përpiqen që megjithëse pa para, të shkëmbejnë gjëra, pa cënuar dëshirat e tyre.

Por, a do të arrijë çdo grup të marrë atë që do pa shpenzuar fare para…?!

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928080158
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo