Reduced price! Kjo kushton dy guaska ( historia e parase ) View larger

Kjo kushton dy guaska ( historia e parase )

Nancy Loewen A-000468

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo kushton dy guaska është pjesë e serisë Paratë kanë rëndësi. Libri i informon fëmijët për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato. Nëpërmjet situatave reale jepen njohuri mbi çështje shumë të rëndësishme, siç janë kursimi, pagesat, fitimi.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080165

560 Lekë

-20%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Personazhi i librit, Skerdi, mëson në bibliotekë që dikur në vend të parasë janë përdorur objekte të ndryshme.

Me ndihmën e dy punonjësve të bibliotekës, ai mëson për historinë e lindjes së parasë, mënyrat e shkëmbimit të mallrave, kur dhe ku u shpikën monedhat e para dhe shumë fakte të tjera interesante.

Bashkohuni me Skerdin të mësoni kur dhe pse diçka kushtonte dy guaska.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928080165
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo