Te kursesh, te shpenzosh apo te dhurosh ? ( nje liber per menaxhimin e parave) View larger

Te kursesh, te shpenzosh apo te dhurosh ? ( nje liber per menaxhimin e parave)

Nancy Loewen A-000482

New product

Përshkrim i shkurtër

Të kursesh, të shpenzosh apo të dhurosh është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080134

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nëpërmjet situatave reale jepen njohuri mbi çështje shumë të rëndësishme, siç janë kursimi, pagesat, fitimi.

Të gjithë librat janë ilustruar me piktura tërheqëse dhe janë shumë të thjeshtë për t’u kuptuar.

Eni dhe Albi janë dy personazhe që i ndihmojnë prindërit në punët e shtëpisë dhe i marrin paratë e tyre të xhepit çdo javë.

Albi i kursen të vetat, ndërsa Eni i shpenzon. Një vizitë deri te qendra tregtare i bën të dy të mendojnë për kursimin dhe shpenzimin.

A do t’u mbeten më para për të dhuruar? Mësoni në këtë libër për menaxhimin e parave.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928080134
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo