Aty ku eshte paraja View larger

Aty ku eshte paraja

Nancy Loewen A-000459

New product

Përshkrim i shkurtër

Aty ku është paraja është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080172

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nëpërmjet situatave reale jepen njohuri mbi çështje shumë të rëndësishme, siç janë kursimi, pagesat, fitimi.

Drini shkon në punën e mamit, e cila punon në një bankë. Aty, ai mëson se çfarë pune bëjnë arkëtarët në bankë, shikon një llogari bankare, dhomën e sigurisë ku mbahen paratë, mëson se si merret një kredi dhe se çfarë është interesi i saj.

Të gjitha këto veprime të personazhit të librit janë të ilustruara me cilësi dhe u japin fëmijëve edhe kënaqësi estetike bashkë me njohuritë që marrin.  Për klasën e tretë dhe të katërt

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
ISBN9789928080172
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo
I ri1