Te bejme tregti ( nje liber per tramben ) Shiko më të madhe

Te bejme tregti ( nje liber per tramben )

Nancy Loewen A-000479

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të bëjmë tregti është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080158

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një ditë, mësuesi z. Uellis u tregon nxënësve të tij të klasës së tretë, se qindra vjet më parë njerëzit nuk përdornin të njëjtin sistem parash që përdoret sot. Në vend të tij, njerëzit bënin pazar për të shkëmbyer mallra, në mënyrë që të kishin atë që donin.

Klasa angazhohet në një lojë “shkëmbimesh” për të kuptuar më mirë se si funksionon. Grupet përpiqen që megjithëse pa para, të shkëmbejnë gjëra, pa cënuar dëshirat e tyre.

Por, a do të arrijë çdo grup të marrë atë që do pa shpenzuar fare para…?!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928080158
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo