Limona dhe limonade ( nje liber per oferten dhe kerkesen ) View larger

Limona dhe limonade ( nje liber per oferten dhe kerkesen )

Nancy Loewen A-000469

New product

Përshkrim i shkurtër

Limona dhe limonadë është libër i serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080141

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kur një vajzë e vogël kërkon të fitojë para, ajo ngre një tezgë dhe fillon të shesë limonadë. Personazhi ynë quhet Arba.

Në fillim çdo gjë shkon mirë dhe ajo fiton para. Por, kur fëmijët në rrugën përballë fillojnë të bëjnë të njëjtën gjë, gjërat ndryshojnë. Edhe Arba fillon të mendojë ndryshe.

Me anë të shembujve, fëmijët njihen me kuptimin e fjalëve: kapital, fitim, konkurrencë, çmim, partneritet, etj.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928080141
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo