Limona dhe limonade ( nje liber per oferten dhe kerkesen ) Shiko më të madhe

Limona dhe limonade ( nje liber per oferten dhe kerkesen )

Nancy Loewen A-000469

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Limona dhe limonadë është libër i serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080141

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur një vajzë e vogël kërkon të fitojë para, ajo ngre një tezgë dhe fillon të shesë limonadë. Personazhi ynë quhet Arba.

Në fillim çdo gjë shkon mirë dhe ajo fiton para. Por, kur fëmijët në rrugën përballë fillojnë të bëjnë të njëjtën gjë, gjërat ndryshojnë. Edhe Arba fillon të mendojë ndryshe.

Me anë të shembujve, fëmijët njihen me kuptimin e fjalëve: kapital, fitim, konkurrencë, çmim, partneritet, etj.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928080141
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo