Kjo kushton dy guaska ( historia e parase ) Shiko më të madhe

Kjo kushton dy guaska ( historia e parase )

Nancy Loewen A-000468

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo kushton dy guaska është pjesë e serisë Paratë kanë rëndësi. Libri i informon fëmijët për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato. Nëpërmjet situatave reale jepen njohuri mbi çështje shumë të rëndësishme, siç janë kursimi, pagesat, fitimi.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080165

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Personazhi i librit, Skerdi, mëson në bibliotekë që dikur në vend të parasë janë përdorur objekte të ndryshme.

Me ndihmën e dy punonjësve të bibliotekës, ai mëson për historinë e lindjes së parasë, mënyrat e shkëmbimit të mallrave, kur dhe ku u shpikën monedhat e para dhe shumë fakte të tjera interesante.

Bashkohuni me Skerdin të mësoni kur dhe pse diçka kushtonte dy guaska.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928080165
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo