Dashuri e perjetshme

Danielle Steel FNK0203

New product

Përshkrim i shkurtër

Ashtu siç di Daniell Steel, në këtë roman na vijnë dy histori njerëzore që zhvillohen paralelisht; njëra e avokatit, Billi dhe tjetra e botuesit Robert, të cilat kanë fatin e tyre teksa njerëzit janë në kërkim të thelbit të tyre. Në duart e shkrimtares këto marrëdhënie të mrekullueshme vijnë së bashku me të papritura dhe surpriza të habitshme, ku të dashuruarit e humbasin, por edhe e gjejnë sërish njëri-tjetrin. Teksa fati bën lojën e vet, ai ofrohet edhe si shpresë

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203823
Viti i botimit2017

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Roberti është një botues që jeton në Manhatan dhe që ka hequr dorë nga jeta për të ndërtuar biznesin e tij që e ka mbajtur me shumë vështirësi. Ai është në kërkim të një romani goditës për ta botuar. Rastësisht ai takon Lilibet, një grua e re, e cila na shfaqet sikur jeton në shekullin e XVII, e cila kujdeset për të atin dhe tre vëllezërit e tij më të vegjël në një fermë. Gjatë natës ajo ulej dhe shkruante një roman, të cilin më pas ia lë në dorë Roberti, të mbështjellë me një këmishë nate. Botuesi bie në dashuri me romanin por edhe me gruan të cilën nuk e ka takuar kurrë. Ajo jeton pa telefon, kompjuter, energji elektrike, makina apo banjo moderne. Vajza përzihet nga familja e botuesit dhe komuniteti, por tashmë botimi i romanit mbetet shpresa e vetme e saj...

Billi, një avokat i ri i përkushtuar që punon në firmën e tij prestigjioze në Nju Jork, lë gjithçka për të cilën është trajnuar që të ndjekë ëndrrën e tij. Xheni, gruaja e tij, është një stiliste që ka investuar zemrën dhe shpirtin e saj në modë. Ajo lë gjithçka që i pëlqen për t’u bashkuar me të. Ata janë të sigurt se fatet e tyre janë të lidhura përgjithmonë.....

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages503
ISBN9789928203823
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra
RomanRomancë&Pasion
I ri1