Me shikim te pare

Danielle Steel FNK0201

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është sa kompleks aq edhe bindës për jetën moderne në vetvete: Karriera, familjet, historitë, humbjet, detyra, detyrimet ndaj të tjerëve, frika e humbjes së kontrollit dhe lëndimi... Ai është një “përrallë” e giximit për të rriskuar dhe duke humbur kontrollin pikërisht në momentin kur ke një jetë, kur mundësitë të shfaqen si fitore. Çdo gjë ndryshon për një çast kur përplasjen botët e dy njerëzve të fortë, ku njëri është mjek nga Franca dhe tjetra pronare e një kompanie të suksesshme mode. A janë ata të zotë mjaftueshëm për tu përballur me atë që do të vijë më pas? A do ta bëjnë ata një gjë të tillë bashkë apo ndaras?

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203816
Viti i botimit2017

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nju Jork, Londër, Milano, Paris. Java e Modës në katër qytete. Një muaj intervistash të pafundme, mbrëmjesh dhe punësh, dhe detajesh në shfaqen e veshjeve të modës. Në qendër të stuhisë dhe ortekut të punës është amerikani Timmie O’Neill, linja e veshjeve të të cilit, Timmie O është mishërim i elengancës në modë, por edhe në shtëpi. Ajo krijon një biznes që frymëzon, mbush dhe konsumon jetën e saj.

Me një instik të fort për atë që do të jetë trend në vitet e mëtejshme, ajo shfaqet si një gjeni në biznes, përmes punës së palodhur, pa pasur frikë, duke e nisur nga asgjëja. Timmie ka ndërtuar një perandori ndërkombëtare gjë që i ka sjellë kënaqësi dhe sukses të jashtëzakonshëm. Në një botë ku përultësia dhe dhembshuria janë shumë të rralla, humori, mirësia, integriteti dhe kreativiteti janë fryëmzuese. Megjithëse ajo ndihet e bekuar nga suksesi, brenda botës së Timmie ka plagë që vijnë nga fëmijëria dhe e shkuara e saj tragjike. Ajo është shumë e zgjuar, por e ka përjetuar nga brenda këtë të kaluar, gjë që e ka bërë që të ndërtojnë marrëdhënie të kufizuaraq. Ndonëse është gjithmonë e gatshme që të marrë rreziqe në biznes, ajo nuk e vë në rrezik zemrën e saj.

Megjithë forcën dhe kujdesin për të kontrolluar çdo gjë, Timmie nuk është e mbrojtur ndaj magjisë kur ajo e godet atë. Dhe kjo ndodh gjatë Javës së Modës në Paris, kur një francez intrigues shfaqet në jetën e saj, kur ajo ishte e ligsht nga ana shëndetësore.

Fillimisht Timmie dhe Jean Charles Vernier janë vetëm pacienti dhe mjeku, por më pas ata nisin ti besojnë më shumë njëri tjetrit, të behen miq dhe të shkurtojnë distancat e jetës së tyre mes Parisit dhe Los Angjelosit, pasi ajo del nga spitali.

Ndonëse ka shumë arsye që ata të qëndrojnë larg, sërish ndodhen të pazotë për ta mohuar miqësinë e tyre në rritje dhe energjinë që lind sa herë që ata takohen me njëri-tjetrin....

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages471
ISBN9789928203816
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra
RomanRomancë&Pasion
I ri1