Harta dhe territori View larger

Harta dhe territori

Michel Houellebecq SB0017

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër për rravgitjen krijuese, për dëshpërimin e njohjes së vetvetes dhe botës që të rrethon. Padyshim një nga romanet me inteligjentë të këtij të 'sëmuri nga letrat', këtij shkrimtari të pazakontë.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978-9928-4279-6-0

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Harta dhe territori është quajtur romani më francez i Houellebecq-ut për shkak të referencave të shumta që ka nga bota franceze. Se kush është Michel Houellebecq, shkrimtari mbase më debatuar sot në Evropë, mund të kuptoni nga një intervistë e zhvilluar me botuesen e tij në shqip Flutura Açka, ekskluzivisht për veprën e Michel Houellebecq-ut dhe për jetën e tij.

Data sheet

pages360
ISBN978-9928-4279-6-0
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSaverina Pasho