366 fabula... dhe me shume fabula View larger

366 fabula... dhe me shume fabula

Grup autorësh TO0355

New product

Përshkrim i shkurtër

Për lexuesit e vegjël, por edhe për të rriturit vjen një përmbledhje me fabula të marra nga të katër anët e botës. Si gjithmonë fabulat kanë zënë një vend të rëndësishëm në rrëfimtarinë gojore. Fabulat e të mëdhenjve Ezopi, La Fonten, Melegari, vëllezërit Grim, Andërseni vijnë sërish në gjuhën shqipe. Anglia, Gjermania, Finlanda, India etj., janë vendet burimore të një pjese tjetër të fabulave. Libri është i ndarë në dymbëdhjetë muaj dhe është i ilustruar edhe me figura

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994317820
Viti i botimit2016

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages360
ISBN9789994317820
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Kapo