Perralla fantastike View larger

Perralla fantastike

Grup autorësh A-003776

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, me 12 përralla, do të njiheni me rrëfenjat më të këndshme që janë përcjellë gojë mbas goje e që prindërit e gjyshërit ua kanë kallëzuar vogëlushëve strukur në një qoshk pranë ndonjë zjarri bubulak, kur gjumi zinte e u ulej mbi qepalla dhe kur realiteti fashitej e imagjinata merrte krahë.

More details

494 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240279

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me pak tekst dhe mbushur me ilustrime të mrekullueshme, që ngjajnë si të gjalla, si dhe me shqipërimin mjeshtëror të Virgjil Muçit, është një dhuratë për lexuesit e sotëm, pasi duam që edhe ata të shijojnë këto rrëfenja të mrekullueshme e të përjetojnë çaste të paharrueshme.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages256
ISBN9789928240279
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi
I ri1