Cmim i reduktuar! Kumarxhiu - (HC) Shiko më të madhe

Kumarxhiu - (HC)

Fjodor M. Dostojevski A-006287

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nëse e para merret me vizatimin e karakterit të njeriut kot, bosh, shoqëruar me një ironi therëse dhe të shkëlqyer, padyshim pa lënë pasdore zbërthimin e karakterit (ndoshta karakteri më i veçantë në letërsinë botërore), te "Kumarxhiu" duket sikur triumfon vetvetja me një shpërthim të hatashëm

Më shumë detaje

489 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033703

900 Lekë

-25%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mos harroni: po lexoni "Kumarxhiun" e famshëm, ku edhe nervat, pejzat, indet e dorës janë një psikologji e ndjerë, e vërtetë, një botë e tërë, që ndan jetën, dritën nga errësira. Askush s'mund t'i shpëtojë tundimit! Edhe Dostojevski duket se i ka jetuar aq thellë ato momente të jashtëzakonshme.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe320
ISBN9789928033703
V. Bot2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI dytë
PërkthyesiJorgji Doksani
RomanPsikologjik