Billie Eilish - Nga E-girl, ne ikone View larger

Billie Eilish - Nga E-girl, ne ikone

Adrian Besley A-007382

New product

Përshkrim i shkurtër

Billie Eilish është një fenomen. Është vetëm 18 vjeçe dhe ka arritur të fitojë pesë çmime Grammy. Hitet e saj të mrekullueshme i kanë tejkaluar nominimet dhe karakteri i saj i sinqertë pasqyron qëndrimet e një brezi të tërë. Billie-t nuk ia ndan dot sytë; performancat e saj janë magjepsëse dhe videoklipet e çuditshme të bëjnë për vete.

More details

988 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361059
Viti i botimit2021

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër shqyrton me imtësi jetën dhe talentin e yllit të popit më të suksesshëm deri më sot. Billie, një kërcimtare e talentuar, rritur në LA nga një familje plot dashuri që e adhuronte muzikën, nisi të shkruante tekste dhe të kompozonte këngë me vëllanë e saj më të madh, Finneas-in, që është gjithashtu një muzikant.

Që nga këngët e saj të para pak të njohura, te albumi i parë që kryesoi chart-et, te turi botëror shumë i suksesshëm, te kopertinat e revistave dhe deri të nominimet për çmimet Grammy, këto vite kanë qenë të vrullshme për adoleshenten e pazakontë.

Kaq e famshme që në një moshë aq të re, Billie Eilish ka shijuar sukses të jashtëzakonshëm. Ky libër ilustron karrierën e jashtëzakonshme të Billie-t, që kur ajo publikoi këngën e saj të parë në SoundCloud në gusht të 2015-ës, “sHE’s brOKen”, te “ocean eyes” emocionuese, që u bë e njohur brenda natës, deri të hiti i saj më i suksesshëm “Bad Guy” dhe çdo gjë tjetër në mes të këtyre periudhave, si dhe tregon se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen e njërës prej yjeve më të mëdhenj të planetit.

REVIEWS

ÇFARË THONË PËR BILLIE EILISH-IN

“Elegante, e shkathët, por edhe pak e rrezikshme.” – ROLLING STONE

“Tej mase e talentuar për moshën.” – VARIETY

“Po rishkruan rregullat e popit”. – THE NEW YORK TIMES

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages214
ISBN9789928361059
RedaktoriKlodiana Biraku
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1