Zonja e zezë, Nexhmije Hoxha View larger

Zonja e zeze, Nexhmije Hoxha

Fahri Balliu FB0053

New product

Përshkrim i shkurtër

saga e keqe e komunizmit jep motërzimin e saj edhe në rapotet burrë-grua, kur është fjala për një çift tiranësh. Shembujt e saj janë aq mbresëlënës, saqë çifti tepër i përfolur Makbeth-Ledi Makbeth, përpara tyre, ngjan disi i zbehtë. Po të shihni pasqyrimin e çiftit të famshëm shekspirian në versionet rus, rumun dhe shqiptar, do të vëmë re një skenë disi të habitshme: sa më i zi të ketë qënë personazhi, aq më të lehtë e ka pasur dënimin.

11109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994371518
Viti i botimit2010

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages286
ISBN9789994371518
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveParë