Imzot Nikoll Kacorri

Nikoll Loka, Angjelin Shtjefni NL0003

New product

Përshkrim i shkurtër

Për herë të parë zbardhet e plotë jeta dhe vepra e nënkryetarit të Qeverisë së Vlorës, një prej personaliteteve të kulturës kombëtare dhe klerit katolik shqiptar, përmes dokumenteve, dëshmive dhe materialeve më të fundit arkivore. Po ashtu, zbulohet edhe konflikti me Ismail Qemalin pas shpalljes së pavarësisë, dorëheqja si zëvendës i tij dhe roli për ardhjen e Princ Vidit në vitin 1914.

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN978 9928 04 110 4

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages269
ISBN978 9928 04 110 4
Shtëpia botueseEMAL
RedaktoriAlbert Gjoka
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri