Aristidh Kola, udheheqes shpirteror dhe simboli Arvanitise

Kosta At Papa PL0019

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër del në pah më së miri veprimtaria e shquar e Aristidh Kolës, e këtij peronaliteti të papërsëritshëm në historinë e kombit shqiptar, i cili tërë veprimtarinë e vet kërkimore-shkencore ua kushtoi Arvanitisë dhe Arvanitëve, kësaj toke dhe këtij populli të mohuar.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789995657284

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë libër del në pah më së miri veprimtaria e shquar e Aristidh Kolës, e këtij peronaliteti të papërsëritshëm në historinë e kombit shqiptar, i cili tërë veprimtarinë e vet kërkimore-shkencore ua kushtoi Arvanitisë dhe Arvanitëve, kësaj toke dhe këtij populli të mohuar. Kjo është një vepër bukur e arrirë për Aristidh Kolën, Udhëheqësin Shpirtëror të Arvanitisë, për individualitetin shumëdimensional të këtij personaliteti të shquar, i cili gjithë jetën ia kushtoi popullit të tij legjendar, por të nëpërkëmbur, dhe që humbi jetën në një mënyrë enigmatike, duke lënë pas një vepër të begatë. Por duhet besuar se vazhdimësia e studimeve të tij është marrë në duar të sigurta.

Data sheet

ISBN9789995657284
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër