Stalini në oborrin e Carit të Kuq View larger

Stalini ne oborrin e Carit te Kuq

Simon Sebag Montefiore FB0067

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër nuk mëton të paraqesë historinë e politikës së jashtme dhe të brendshme të zbatuar nga Stalini. Dëshiron vetëm të jetë një kronikë e bëmave të oborrit të tij, duke nisur nga shpallja me brohori e tij si "udhëheqës", në 1929-tën, deri ne vdekjen e tij, më 1953. Pra, është fjala për një biografi të oborrtarëve të tij, një studim që lëviz mes politikës së lartë, nga njëra anë dhe zakoneve të ushtrimit informal të pushtetit, nga ana tjetër.

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356775
Viti i botimit2010

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages787
ISBN9789994356775
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiAbdulla Sollaku