Kriza boterore V.1

Winston S. Churchill FNK0078

New product

Përshkrim i shkurtër Njerëzimi nuk ka qenë kurrë në një situatë të tillë. Pa arritur ndonjë nivel më të lartë të zemërgjerësisë dhe duke mos përdorur një udhëheqje më të urtë, njerëzit për herë të parë morën në duar të tilla armë, me ndihmën e të cilave mund të zhdukin pa u gabuar gjithë njerëzimin.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-831-5-9

1 050 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

E tillë është e tërë historia e tyre e lavdishme, të tilla janë të gjitha veprat e brezave paraardhës. Dhe njërëzit bëjnë mirë nëse ndalen dhe mendohen mbi këtë përgjegjësi të tyre. Vdekja qëndron pranë, shumë e bindur, pritëse, e gatshme të shërbejë, e gatshme të shuajë gjithë popujt "en masse", e gatshme nëse duhet, të kthejë në plluhur e hi, pa asnjë shpresë për ringjallje, gjithçka që ka mbetur nga qytetërimi. Ajo dëgjon vetëm fjlaët e komandës. Ajo e pret këtë fjalë nga ajo krijesë e brishtë, e trembur, e cila prej kohësh i shërben asaj si viktimë dhe e cila një herë të vetme u bë sovran i saj.

Data sheet

pages289
ISBN99943-831-5-9
RedaktoriRexhep Hida
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra