Gjurma tnji ditari te djegun View larger

Gjurma tnji ditari te djegun

Lazër Radi A-000079

New product

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN978992828007X

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Lazër Radi, nji ideolog të cilit i mungoi aq shumë Kosova, Prizreni, së fundmi po i kthehet Itakës së tij me nji testament letrar e artistik, me shkrime publicistike e eseistike, me prozën autobiografike e dokumentare, si trilogjia e jetës – Prizreni (“Mjegullnaja e nji kohe të largët), trilogjia e jetës – Shkodra (“Gjurmat t’ni ditari të djegun”), Trilogjia e jetës – Roma (“ Vorbulla t’jetës universitare”), “Një verë me Migjenin” (kujtimet dhe shënime), “Ministri i hekurt, Mirash Ivanaj”, si dhe librin e përkthyer “Sekreti i Anglisë” i Leo Ferrero-s.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages490
ISBN978992828007X
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë