Perse genjejne udheheqesit : e verteta rreth genjeshtres ne politiken nderkombetare View larger

Perse genjejne udheheqesit : e verteta rreth genjeshtres ne politiken nderkombetare

John J. Mearsheimer BTI0057

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër të vogël magjepsës, John Mearsheimer argumenton se gënjeshtra rreth politikës së jashtme është një pjesë e brendshme e mënyrës demokratike të jetesës. Ky është një mesazh i rëndësishëm për ata pjesëtarë të publikut demokratik që dëshirojnë t'i shmangen mashtrimeve nga udhëheqësit e tyre.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928406217

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky studim udhërrëfyes për gënjeshtrën në politikën ndërkombëtare është plot me surpriza. Udhëheqësit e botës mund të gënjejnë njëri-tjetrin pa pasur pasoja të rënda, por ata e bëjnë këtë gjë shumë më pak se sa mund të mendojmë ne. Gjithsesi kur udhëheqësit gënjejnë popullin e vet rreth qendrimit në politikën e jashtme, mund të shkaktojnë dëme të mëdha- sidomos në demokracitë. John Mearsheimer kategorizon llojet e ndryshme të gënjeshtrave dhe me këtë analizë të thellë, që lidhet aq shumë me kohën tonë, peshon rreziqet që ato mbartin.

Data sheet

ISBN9789928406217
RedaktoriAlbert Rakipi
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
PërkthyesiJorgji Qirjako