Historia e marredhenieve nderkombetare, vell. 1 View larger

Historia e marredhenieve nderkombetare, vell. 1

J-B. DUROSELLE, ANDRE KASPI A-002676

New product

Përshkrim i shkurtër

Jean Baptiste Duroselle, një nga autorët e këtij botimi, ka future në metodën e studimit të historisë peshën e forcave të qenësishme dhe rolin e njerëzve. Në këtë vëllim, duke u përqendruar në gjysmën e parë të shek. XX, ai analizon 21 vjet pas traktateve që shënuan mbarimin e Luftës së Parë Botërore, mekanizmat që çuan në Luftën e Dytë Botërore. Ky është një nga librat më të mirë të historisë së marrëdhënieve ndërkombëtare.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Lira
ISBN9789995680138

1 290 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages583
ISBN9789995680138
Shtëpia botueseHistoire des relations internationales de 1919 - 1945, Tome 1
RedaktoriBajram Muça, Ilda Loci
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnastas Biqiku