Si ta kuptojmë botën View larger

Si ta kuptojme boten

Pascal Boniface A-002675

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Lira
ISBN9789995680183

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sot bota ka ndryshuar. Kanë ndryshuar referencat, sfidat dhe aktorët e saj. Në një kohë kur po zhduket kufiri mes asaj që është kombëtare dhe ndërkombëtare, është detyrë qytetarë që të kontribuohet për të kuptuar më mirë çështjet e sotme: Në çfarë bote jetojmë? Cilat janë pasojat e botës së jashtme në jetën tonë të përditshme? Cilat janë raportet e forcave në marrëdhëniet ndërkombëtare? Cilat janë sfidat e mëdha të globalizmit dhe kërcënimet me të cilat përballemi? Dhe së fundi, cilat janë debatet e ideve në rrafsh ndërkombëtar?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages348
ISBN9789995680183
Shtëpia botueseComprendre le monde
RedaktoriBajram Muça
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Leskaj