Evropa ekonomike dhe e ardhmja e saj

Jean – Yves Letessier, Jacques Silvano, Robert Soin BPA0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Pas më shumë se një gjysëm shekulli ekzistence, Evropa shfaq rezultate ekonomike pozitive që e rendisin atë në vendin e parë në botë për prodhimet industriale dhe bujqësore, shërbimet, konsumin, tregtinë ndërkombëtare, investimet e huaja të drejtpërdrejta...

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789995680800

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

12 other products in the same category:

More info

Por kjo paraqitje joshëse nuk mund të maskojë realitetin: Evropa është në vështirësi dhe kriza që ajo po kalon është pa dyshim më e rënda në historinë e saj.

Objektivi i këtij libri është të bëjë një analizë rigoroze të përmbajtjes dhe të natyrës së Evropës ekonomike dhe sociale që po ndërtohet aktualisht, me qëllim vënien në dukje të forcave dhe dobësive që mund të shpjegojnë krizën e besimit që ajo po kalon.

Ai ka gjithashtu për qëllim të tregojë sfidat e ndryshme, raportet e forcave dhe skenarët që do të përcaktojnë Evropën e të nesërmes: midis zonës së shkëmbimit të lirë dhe hapësirës politike të integruar. Ky libër u drejtohet studentëve të shkencave ekonomike dhe sociale, si dhe të gjithë lexuesve të interesuar për këto fusha.

Data sheet

pages286
ISBN9789995680800
Shtëpia botuesePapirus
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiBlerta Hyska