Ligjerimi nacionalist View larger

Ligjerimi nacionalist

Enis Sulstarova BPS0011

New product

Përshkrim i shkurtër

Autori i ka kushtuar kohë studimeve të ligjërimit nacionalist në Shqipëri, për ta sjellë së fundmi edhe në një libër. Profesori i Universitetit të Tiranës e sheh kombin si vizion që duhet të kenë përpara shtetet shqiptare.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928185150

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ligjërim nacionalist në Shqipëri, ur është shfaqur ai për herë të parë, si është shfaqur, si është transformuar më vonë, si është përfaqësuar në kohë të ndryshme e deri më sot dhe kush ka qenë nevoja e përdorimit të një ligjërimi të tillë. Që domethënë se sa i shërben ai realiteteve të ndryshme të shoqërisë. Rolin që luan ky ligjërim në sfera të ndryshme të jetës si në politikë, kulturë, art, histori, letërsi etj.

Data sheet

pages234
ISBN9789928185150
Published year2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë