Kafsha e pabindur e pushtetit View larger

Kafsha e pabindur e pushtetit

Klementin Mile UE0193

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928236524

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

KOMENTE

"Studiuesi ka ditur të depërtojë në përmbajtjen e nocionit të shtetit të së drejtës në hapësirë dhe në kohë. Një qasje e tillë metodike ka një rëndësi të madhe praktike për leximin e aksionit politik që shpaloset nga partitë politike në Shqipëri. Mund të thuhet se studiuesi me shqetësimin e argumentimit të metodës së kërkimit ka grumbulluar një material të pasur dhe nga literatura ndërkombëtare që lidhet me diskutime rreth kuptimit të shtetit të së drejtë parë kjo në rrafshin vendor dhe historik. Në këtë kuptim studimi ka edhe një rëndësi të madhe praktike dhe për një publik edhe më të gjerë, duke i dhënë mundësi të reflektojë ndaj programeve, diskursit të liderëve politikë dhe debatit politik të tyre në lidhje me kuptimin teorik dhe praktik të shtetit të së drejtës."

Prof. Dr. Gjergj Sinani

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages170
ISBN9789928236524
RedaktoriTonin Gjuraj
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1