Perse genjejne udheheqesit : e verteta rreth genjeshtres ne politiken nderkombetare Shiko më të madhe

Perse genjejne udheheqesit : e verteta rreth genjeshtres ne politiken nderkombetare

John J. Mearsheimer BTI0057

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër të vogël magjepsës, John Mearsheimer argumenton se gënjeshtra rreth politikës së jashtme është një pjesë e brendshme e mënyrës demokratike të jetesës. Ky është një mesazh i rëndësishëm për ata pjesëtarë të publikut demokratik që dëshirojnë t'i shmangen mashtrimeve nga udhëheqësit e tyre.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928406217

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky studim udhërrëfyes për gënjeshtrën në politikën ndërkombëtare është plot me surpriza. Udhëheqësit e botës mund të gënjejnë njëri-tjetrin pa pasur pasoja të rënda, por ata e bëjnë këtë gjë shumë më pak se sa mund të mendojmë ne. Gjithsesi kur udhëheqësit gënjejnë popullin e vet rreth qendrimit në politikën e jashtme, mund të shkaktojnë dëme të mëdha- sidomos në demokracitë. John Mearsheimer kategorizon llojet e ndryshme të gënjeshtrave dhe me këtë analizë të thellë, që lidhet aq shumë me kohën tonë, peshon rreziqet që ato mbartin.

Të dhëna

ISBN9789928406217
RedaktoriAlbert Rakipi
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiJorgji Qirjako