Rutina perfekte View larger

Rutina perfekte

Artan Gjyzel Hasani A-002689

New product

Përshkrim i shkurtër

Një vëllim me tregime të zgjedhura nga Artan Gjyzel Hasani. Janë tregime që lexohen e rilexohen, pasi aty është gjithë dashuria për jetën: për gjyshen, për motrën, nënën dhe babain.

More details

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928256867

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Rrëfimet e këtij botimi i bashkon malli për njerëzit e dashur, përmes një proze të shkurtër plot mendim, ngjyra, brenga dhe dashuri, të cilat shpeshherë identifikohen përmes jetës reale të autorit dhe, përmes tij, identifikohet e gjithë jeta e shoqërisë shqiptare në një trancizion të gjatë. Diktatura i ndau njerëzit, postdiktatura i largoi ata fizikisht nga njëri-tjetri, por dashuria i mban ato të bashkuar, duke e bërë këtë vëllim me tregime një libër që lexohet e rilexohet me një frymë...

                                           

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages168
ISBN9789928256867
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1