Triskuj te vonuem View larger

Triskuj te vonuem

Pjeter Deda A-000271

New product

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Berk
ISBN9789928462794
Viti i botimitArdian Ndreca

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Si të gjithë shkrimtarët që kanë shkrue shumë pak, Pjetër Deda, simbas nji përkufizimi të njohun të T.S. Eliot, rrezikon vetvetijshëm me hy mes autorëve minorë. Megjithatë, ai nuk hyn në at' aradhë veç për këtë arsye, por pse objektivisht i përket nji vrulli të ndalun që s'ka shpërthye deri në fund. Gjykimi rreth nji letërsie apo nji epoke do të ishte i paplotë nëse s'do të kishim parasysh edhe veprat minore që ka nxjerrë.

Në republikën e letrave ekziston nji luftë e pafundme për me kontrabandue me forcë të tjerët apo vetveten prej rrethit të të vegjëlve tek të mëdhenjtë dhe anasjelltas.

Të vegjlit nuk duhet me i deformue, përmasat e tyne nuk duhen tjetërsue, ata vetë mbeten orientim i vazhdueshëm për me kuptue prominencën topografike me majat e letërsisë!

Panteoni i letrave shqipe ka edhe nji shumësi hyjnishë minore, ndër ta Janë të dëbuemit, të harruemit dhe të papërmendunit kurrë.”

- Ardian Ndreca

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages96
ISBN9789928462794
Viti i botimitArdian Ndreca
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1