Rreth kafsheve View larger

Rreth kafsheve

Kestutis Kasparavici A-000694

New product

Përshkrim i shkurtër

“Rreth Kafshëve” është një përmbledhje me tregime të shkurtra, ku do të takoni jo vetëm mace, qen, por edhe pelikanë, pinguinë, rosakë e shumë shokë të tjerë të Kęstutis Kasparavičius. Do ta shikoni se edhe kafsha më e vogël dhe e avashtë si kërmilli, mund të jetë jo më pak e rëndësishme se një ari i madh polar.

More details

102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184870

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në librin me figura “Rreth Kafshëve”, nga autori dhe ilustratori Kęstutis Kasparavičius, që është i famshëm jo vetëm në Lituani por edhe në botë, kafshët flasin gjuhën e njerëzve. Ato të gjitha kthehen në personazhe të veçanta, të çuditshme dhe paksa qesharake.

A e dinit që jo vetëm fëmijëve, por edhe sendeve që jetojnë në shtëpinë e artistit, u pëlqen të dëgjojnë tregimet e krijuara nga Kęstutis Kasparavičius?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages56
ISBN9789928184870
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAjsela Koka
I ri1