Reduced price! Bar Sahara View larger

Bar Sahara

Dionis Prifti A-000831

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë përmbledhje me tregime të shkurtra, subjekti ndërtohet sipas impresionit të ndjesisë, jo duke i qëndruar besnik narrativës. Detajet jepen jo në funksion të skalitjes së personazhit, por si veçori të fenomenit. Bashkëvendosja e këtyre detajeve, me ngjarje herë absurde e herë krejt banale, krijon një ngërç emocional, duke ngacmuar një këndvështrim ndryshe.

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928356260

598 Lekë

-8%

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Stili i përdorur, që varion dukshëm nga tregimi në tregim, provokon pyetjen se ç’përqasje do të ishte e duhura për të trajtuar atë ndjesi apo atë tematikë. Megjithatë, pavarësisht ndryshimit të formave stilistike, të gjitha krijimet, qofshin reale a surreale, u qëndrojnë besnike perceptimeve dhe emocioneve njerëzore.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages116
ISBN9789928356260
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1