Specials

 • Zahiri
  Zahiri

  Shtepia botuese Toena sjell nje botim...

  1 350 Lekë -10% 1 500 Lekë

Mediaprint  There are 73 products.

per page
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Një botim i shkëlqyer për bletën dhe bletërritësit, shkruar me profesionalizëm nga Keanthi Dhuci, një udhëzues praktik me informacion të pasur mbi bletët, karakteristikat dhe vlera që kanë produktet e bletës për njeriun; faktorët që ndikojnë në rritjen e prodhimit të mjaltit, si shtohen familjet e bletëve, shtegtimi dhe masat që merren nga bletërritësit

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 400 Lekë -10% In Stock

  Është një përrallë e fuqisë së shpirtit, dritës brenda vetes dhe dashurisë për mjedisin. Ky libër shoqërohet me vizatimet fantastike të Artur Dautit

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Dita e zgjedhjeve po afron. Pa vrisni pak mendjen se kush po kandidon për senator të klasës... Ei Xhei dhe Andrea! Kryebashkiaku Habëll do t'iu mësojë fëmijëve të gjitha marifetet e politikës dhe se çdo votë ka rëndësi. Kush do të fitojë? Kush do të humbasë? Dhe kush do të puthw një bebe? Iii, sa e shpifur!

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Prof. Ethem Ruka vjen me nje reflektim te thelle per gjendjen e qenies njerezore ne ditet tona dhe prespektiven e saj. Ai ngre shume ceshtje ne kete liber qe nga zanafilla dhe deri me sot: A mund ta shkruajmë librin e jetës?

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  540 Lekë 600 Lekë -10% In Stock

  “DO TË SHKOJMË ME PUSHIME dhe që të tre, babi, mami dhe unë, po fluturojmë nga gëzimi”.

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Vincezo Dorsa eshte nje nga personalitetet me te shquara te diaspores shqiptare ne Italine e Jugut. Me kete studim sjell artefakte mbi shqiptaret dhe hedh bazat solide per rilindjen e shqiptareve ne fund te shekullit te XIX

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Libri është shkruar me një gjuhë të thjeshtë dhe shoqërohet me ilustrime të mrekullueshme. Çdo ilustrim i artistes Melanie Williamson është plot humor dhe sikur i japin jetë çdo personazhi. “Billi dhe përbindëshat e vegjë” është libri që do t’i pëlqejë çdo fëmije, që ashtu si Billi me siguri në fund të librit do të dojë të jetë shok me Trumbetën.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Mirë  se vini te Hoteli “S’ke çfarë sheh këtu” për krijesa magjike, ku E ÇUDITSHMJA është normale për Frenkin dhe prindërit e tij, të cilët drejtojnë hotelin.

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 400 Lekë -10% In Stock

  Kudo që hidhte sytë, shihte veç ujë. Nuk ia kishte idenë se ku ishte. I vetëm lundronte në detin pa anë e pa fund. E shqetësonte mendimi se mos ndoshta nuk do të mund të gjente asnjë anije pas tri ditësh, po i jepte vetes shpresë. Çfarë do të ndodhë me Aleksandron dhe udhëtimin që i ndryshoi jetën?

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Libri ka pasqyruar me mjaft mjeshtëri ndjeshmërinë, miqësinë dhe dhembshurinë. Pavarësisht nga tema, autorja e ka bërë librin edhe argëtues.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një histori interesante që të rrëmben me gjuhën e përzgjedhur, humorin e hollë dhe ilustrimet e gjalla. Njihuni me Mangun dhe Bizun e do ta shihni edhe vetë që do të zënë një vend në zemrat tuaja. 

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Dnev ishte një vend ku çdo gjë bëhej së prapthi. Ndërsa të moshuarit shkonin në shkollë dhe fëmijët qeverisnin, mbërriti një konteshë tekanjoze që blinte gjithçka...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Billi është në telashe me një djalë në shkollë, që e ngacmon shumë... Për më tepër, përbindëshat e vegjël duan të shkojnë në shkollë bashkë me Billin. Ai nuk do. Por ndoshta, me këta përbindësha vërdallë, gjërat do të shkojnë më mirë sesa kujton Billi.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Libër i veçantë, plot ndjesi, zbavitës dhe nganjëherë me tone humori. Roman prekës mbi përjetimin e fëmijëve kur ju vdesin gjyshërit. Ky libër u përgjigjet pyetjeve të tyre madje guxon të thotë që shpesh të rriturit nuk dinë si të komunikojnë me fëmijët për këtë temë.  Autori e trajton temën pa tabu, me shumë ngrohtësi e ndjeshmëri.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Një vajzë e vogël largohet fshehurazi nga shtëpia kur në jetë vjen vëllai i saj. Ajo është e sigurt se prindërit duan ta zevendësojnë atë. Është vjeshtë dhe ajri ka nisur të ftohet. Megjithatë, vogëlushja vendos të fshihet tek një pemë e madhe lisi, ku mendon se do të qëndrojë përgjithnjë. Në pemën e lisit, ajo zbulon, që aty lart nuk është vetëm.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  "Punët janë shumë më keq nga ç'mendon ti. Shpejt këtë gjë ke për ta zbuluar vetë, dhe kur ta zbuloshg, mua do vish të më kërkosh."

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% In Stock

  Plot jetë dhe tërheqës, në portretizimin e betejës së një gruaje për vetëpërmbushje, në një shoqëri që lëkundet mes tradicionales dhe modernes, libri “Artistja e kënasë” hap një derë drejt një bote sa të harlisur e magjepsëse, aq edhe të zymtë e mizore

  1 260 Lekë
  1 400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  "Punët janë shumë më keq nga ç'mendon ti. Shpejt këtë gjë ke për ta zbuluar vetë, dhe kur ta zbuloshg, mua do vish të më kërkosh."

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

  Një roman për një grua të jashtëzakonshme, arritjet e së cilës mbeten në hije. Një libër i fuqishëm i bazuar në historinë e vertetë dhe të jashtëzakonshme të aktores magjepsëse dhe shkencëtares Hejdi Lamar, e cila shpiku kodin e parë radiofonik që mundësoi krijimin e ëi-fi. "Gruaja e vetme ne dhome eshtë një nga romanet qe lartëson rolin e grave në...

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Pema habitet që pylli i saj i besueshëm është i frikshëm për vajzën. Ndaj e shoqëron të voglën deri në buzë të pyllit. Po ç'lloj bote fillon aty? Përbindësha që peshtyjnë tym, uturima dhe ajër i rëndë!

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  "Në emër të Mbretit Akull dhe të gjithë banorëve simpatikë të Veriut, unë, leminga Ula, betohem se do të bëj gjithçka për të mbrojtur natyrëm , këtu dhe kudo në botë. betohem se do të luftoj pa reshtur kundër atyre që e dëmtojnë! Jap fjalën time!" Libri është përkthyer mrekullisht nga Erion Kristo

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  4 250 Lekë In Stock

  Maurizio Bosio është mjek dhe shkrimtar i cili gjatë kohës së shërbimit në Shqipëri ka fiksuar 184 foto, të sjella në këtë album që përfaqësojnë sintezën e një vëzhgimi të vëmendshëm që përfshin një periudhë kohore prej rreth njëzet e pesë vjetësh: 1993-2017.

  4 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 125 Lekë 1 250 Lekë -10% In Stock

  Shkrimtarja e njohur izraelite Dorit Rabynian vjen për herë të parë në shqip me romanin "Në kufijtë e mallit dhe brengës", përkthyer nga Zana Harxhi Baroni. Një libër i vlerësuar me disa çmime! I përkthyer në tetëmbëdhjetë gjuhë! U ndalua përkohësisht në Izrael

  1 125 Lekë
  1 250 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Romani “Shpellat” vjen si një udhëtim imagjinar në një botë të konceptuar në trajtën e shpellave, të cilat nuk janë aspak të zakonshme apo konvencionale. Aty përplasen konceptet e dritës dhe errësirës, lirisë dhe izolimit, dashurisë dhe urrejtjes, familjes dhe vetmisë, lumturisë dhe fatkeqësisë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Vazhdojnë aventurat në hotelin “S’ke çfarë sheh këtu”. Erdhi libri i dytë: “ Nuk keni parë gjë akoma”

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Bëhu pjesë e historisë së një aventure hapësire të paparë! Seri për fëmijë, e ilustruar me ngjyra, plot me emocione dhe aventura që i jep krahë imagjinatës dhe e lehtë për t’u lexuar.

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Sonila Strakosha vjen me nje roman te ri per lexuesit, - i hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Mediaprint. Një libër tek i cili përballen dy periudha, përplasen realitete, gjuhë, tradita, zakone të ndryshme.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Studiuesja e artit Eleni Laperi na sjell në një botim të plotë mbështetur në fakte e dokumente, në dëshmi dhe artikuj, botime periodike, arkiva shqiptare dhe të huaja, nga bisedat me studiues, pasardhës të familjeve të artistëve etj., figurën e KOL IDROMENOS si themelues të artit realist shqiptar.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 170 Lekë 1 300 Lekë -10% In Stock

  “Shkëmbimi” është historia e dy grave - të dyja të vetme, të dyja të frikësuara - të cilat arrijnë t'i shndërrojnë vështirësitë e jetës në mundësi.

  1 170 Lekë
  1 300 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 33 - 64 of 73 items